ogrenci-evi-yemek
ogrenci-evinde-yemek-tavsiyeleri

Öğrenci Evinde Yemek

ÖĞRENCİ EVİNDE YEMEK PROBLEMİ

Öğrenci Evinde Yemek, Birçok üniversite öğrencisinin eve çıkma konusunda kafalarını kurcalayan, baştan sona düşünülmesi gereken konu mecazen boğaz harbi. Konuyla ilgili yazımda çözüm sunmaya ve problemin nedenlerini irdelemeye, kurcalamaya çalışacağım.

Yemek konusunun öğrenciler için çok kritik olduğunu düşünmüşümdür hep. Günlük sıkıntılarından bunalan üniversite öğrencilerinin evde yemek yapmaları psikolojik olarak onları rahatlatacaktır. Kimi miskinler afaki konuştuğumu düşünebilir fakat okul stresinden uzaklaşıp odak noktasını kendini mutlu edecek bir eyleme çevirmeyi denediklerinde dediklerimi anlayacaklardır. Ne de olsa zaruriyetlerden mutluluk çıkarmak önemli.

MAKARNA

Öğrenci evinin tahtı sallanmaz otokrat kralıdır makarna. İçine ne koyarsanız yakışan ve çeşitli varyasyonları olan ay sonlarının vazgeçilmezidir. Büyük tencerede yaptığınız iki paket makarna ile bir cemiyeti doyurabilirsiniz kuşkusuz. Makarnanın fiyatının ucuz olması ortaya illa ucuz bir yemek çıkaracağınız anlamına da gelmiyor. Kuşbaşı ya da jülyen doğradığınız tavukları krema ile bir tavada buluşturduğunuzda ortaya çıkan uyum sizi tatmin edecek. Hele pişirdikten sonra makarnayla bir tencerede dans etmelerini sağlarsanız, damaklarınız lezzet şöleni görecektir.

SAHANDA YUMURTA

Öğrenci Evinde Yemek için bir diğer pratik yöntem yumurtadır. Markete ev alışverişi için uğradığınız zaman 30’lu yumurta paketini almanızı tavsiye ederim. Makarnaya kral sıfatını yakıştırdığım yazımda yumurtayı öğrenci dostu olarak tanımlarım. Ucuz fiyatı, zahmetsiz pişirmesi, yüksek besin değerleri ve yarattığı tokluk hissi de beni haklı çıkarıyor. Göz göz ya da dağıtarak yapabileceğiniz sahanda yumurtayı her türlü şarküteri ürünüyle birlikte pişirip yemeğinizi renklendirebilirsiniz. Margarin ya da tereyağıyla pişirebileceğiniz yumurta; margarinle lezzetli, tereyağıyla sağlıklı olacaktır. Öğrenci evine tereyağının girdiği de pek görülmemiştir, siz de görmeyeceksiniz. Alternatif olarak sıvı yağlar da kullanabilirsiniz.

Farklı başlık açmadan bu kısıma menemeni de eklemek istiyorum. Biber ve domatesle birlikte yapacağınız yumurta yine sizi zorlamayacak ve maddi anlamda da problem yaratmayacak. Yazar tavsiyesine gelirsek menemene sevgi katın, soğan değil. Ortaya çıkan yemekten ziyade doğrama zahmeti hayatınızdan çöpe attığınız süredir esasen. Yarattığı kokuya değinmiyorum bile sayın okurum.

TAVUK SOTE

Fazla zamanınızı almayacak, herhangi bir maharet gerektirmiyor ve akşam yemeği yeme şevkinizi karşılayacak yemektir. Çeşitli baharatları kullanarak yemeği farklı formlara sokabilirsiniz.  Bütçenizi sarsmayacak, belinizi bükmeyecektir. Kalabalıksanız ekmekle yemenizi tavsiye ediyorum.

Peki yemek yaparken tüyolar var mıdır? Yemek Yaparken Bunları İhmal Etmeyin adlı makalemizde sizlere çeşitli tüyolar ve taktikler verdik mükemmel bir yemek için okumanızı tavsiye ederim

DONDURULMUŞ GIDALAR

Yorgun olduğunuz ve acil işlerinizin olduğu zaman dilimlerinde adeta can simidi rolü oynar dondurulmuş gıdalar. Maddi olarak ne pahalıdır ne de fazla ucuzdur. Anınızı kurtarabilir, dolapta tutmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

***

Öğrenci Evinde Yemek için Farklı tercihler de olabilir muhakkak, kısaca basit ve alternatif seçenekler sunmaya çalıştım. Tavsiyeleriniz yorumlayarak belirtebilirsiniz.

Lezzetli Yemek Yapmanın Sırrı adlı makalemizden nasıl güzel yemek yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve iletişim için alpertini38@gmail.com

Alper Turaç

 

 

 

 

Şuna da bakın

Yedigöller Hakkında Tüm Her Şey

Bolu yedigöller, yaz kış demeden tüm zamanlarda ziyaret edilebilecek ve bol bol fotoğraflar çekilebilecek milli parklarımızdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: