kamp
kamp-malzemeleri

Kamp Yapacaklar Yanına Ne Almalı?

Kamp Yapmak

21. yüzyılın geri dönüşlerinden bir tanesi de doğaya dönmek. İnsanların şehirleşmiş hayattan sıkılıp doğaya dönüp kamp yapma ihtiyacı hissediyorlar. Hayatımızı bir sıradana bağladığımız için iş-ev hayatından çok fazla çıkamıyoruz. İzin günlerimizi dolu dolu yaşamak istiyoruz ve doğaya dönüp günlük olarak kamp yapmayı düşünüyoruz.

Kamp yapmak bir tutku olmaya başladı. İnsanlar artık doğaya dönüp hem kafasını hem de vücudunu dinlendirmek istiyor. Lakin doğaya dönmek için yanımıza ne almalıyız bunlar hakkında çok bilgili değiliz. Mesire alanlarına, yeşilliğin ve manzaranın bol olduğu yerlerde dinlenmek için neler yapmak gerekiyor, neleri yanımıza almamız lazım bunları detaylı olarak inceleyim.

Kamp Yaparken yanında bisiklet turu da yaparsanız sizler için harika bir deneyim olacaktır. Bisiklet Turu Yapacakların Yapması Gerekenler makalemizden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kamp İçin Gerekli Şeyler

1-Çadır

Doğaya dönmek istedik ve bunu günü birlik olarak harika bir yerde kamp yaparak geçirmek istiyoruz. Yanımıza alacağımız ilk malzeme burada kamp çadırı olacak. Bunun en büyük özelliği bizi akşamların soğuk havasından koruyacak güneşli zamanı sinek gibi bizi rahatsız edebilecek hayvanlara karşı güven sağlayacak. 2 kişilik olarak satılan çadırlar hem bütçenize hem de kullanışına göre gayet uygun.

2-Su Potu

Akşamları veya sabahları ateşe ihtiyaç duyarız. Hem yapacağımız yemeği ısıtmak hem de sıcak bir şey içmek için. Su potu ile birlikte çayımızı, kahvemizi içebileceğiz. Çok kullanışlı bir ekipman. Doğaya günü birlikte ziyaretimiz sırasında almamız gereken eşyalardan bir tanesidir.

3-Hamak

Harika bir kamp ekipmanı olarak bilinir. Burada size önerdiğim hamak çeşidi; üst tarafı sinek ve arılara karşı korumalı olan açık perde şeklinde kaplamalı. Rahatlığı sayesinde güvende de olacaksınız ve rahat bir dinlenme geçirebileceksiniz. Kimse kamp yaparken rahatının bozulmasını istemez.

4-Şişme Yatak

Harika bir çadırımız var. Akşam olduğunda yatmamız ve dinlenmemiz gerekecek. Hamak dışarıda olduğundan akşamları da hava bozduğundan dışarıda da yatamayız. Çadırın içinde yattığımız da direkt olarak yerde yatmış olacağız ve hem belimiz için hem de sağlığımız için tehlikeli olabilir. Ya uyku tulumu alacağız ya da şişirebilir bir yatak alıp çadırımızın içine sereceğiz. Böylece şişirilmesinden dolayı yer kaplamayacak ve kolayca kurulabilmeyle birlikte sağlığımız için de tehdit oluşturmayacak.

5-Kamp sandalyesi

Yavaş yavaş doğada neler gerekiyor bunları anlattım. Sırada ise; yemek yerken veya hamağın başka birisi tarafından dolu olduğu saatlerde oturup rahatlayacağımız, manzaraya arkamızı yaslanıp bakabileceğimiz bir ekipman. Yer kaplamıyor ve katlanabiliyor.

6-Su Matarası

Hem çadır alanında hem de doğa yürüyüşleri yapacağımız zaman yanımızdan eksik etmeyeceğimiz bir ekipman. Her zaman yüksek dolum özelliğine sahip olmasına dikkat etmeniz gerekmekte. Hem sağlık konusunda hem de rahatlık konusunda size yardımcı olacaktır.

7-İşlevli Yemek Takımı

Çakı, bıçak, çatal gibi tüm hepsinin bir arada olduğu ve kabına koyulduğu adeta yemek takımı gören bir kamp ekipmanı. Yanınızdan hiçbir zaman eksik etmeyeceksiniz. Bu sayede birden fazla özelliğe aynı anda sahip olmuş olacaksınız. Çadır alanına geldiğiniz zaman bıçak veya çatal unutma derdiniz olmayacak.

8-Çadır aydınlatması

Akşamları ateş söndükten sonra çadırda uzanıp bir şeyler okumak veya dinlenmek isteyebilirsiniz. Bunun için de az ısı ihtiyacı duyan bir ekipman var; çadır aydınlatıcısı. Hem ekonomik hem de kullanışlı bir ekipman. Kompak bir özelliğe sahip aydınlatma hem kolay taşınabilir hem de fazla yakmaz. Genelde bunlar ya pilli olur ya da güneş enerji paneliyle ısınır.

Kamp yapmak için Yedigöller mükemmel bir yerdir. Yedigöller Hakkında Tüm Her Şey isimli makalemizden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Kamp hakkında daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.

Şuna da bakın

bisiklet

Bisiklet Turu Yapacakların Yapması Gerekenler

Bisiklet Turu Bisiklete binmek, her insanın mutlaka her döneminde yaptığı etkinliklerden bir tanesi ve en keyifli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: